Kurumsal

Alpata Teknoloji & Yazılım

Alpata Teknoloji ve Yazılım son zamanlarda popülaritesi artan milli yazılım, milli teknoloji üretimini 2000 yılından bu yana Eskişehir merkezli olarak gerçekleştirmektedir. Eskişehir’in ardından Ankara ofisini de hizmete almış ve ulusal bir marka olma yolunda emin adımlar ile ilerlemektedir.

Teknolojinin hızla geliştiği bu yıllarda güçlü ve dinamik çalışan kadrosu ile firmalara, kurumlara yenilikçi ürettiği teknolojiler ile hizmet vermektedir. Alpata grup şirketlerine bağlı, Alpata Teknoloji ve Yazılım 18 seneyi aşkın süredir ürettiği yazılım ve teknolojileri birçok üniversiteden ve denetleyici kuruluştan onay almıştır. Firma ISO 9001 ve ISO 27001 sertifikaları ile uluslararası alanda bir oyuncu olmayı başarmıştır.

Sektörde kurulduğu günden bu yana 500 aşan firma ve kuruma hizmet vererek alanında öncü ürünler ile global pazarda da ülkemizden çıkan tamamen yerli sermayeye sahip bir firma hedefi ile sürdürülebilir üretim anlayışını kendine misyon edinerek hizmet vermeye ve büyümeye devam etmektedir.

Başta üretim ve hizmet sektörü olmak üzere çeşitli alanlarda insan hatalarını en aza indirip süreçlerin doğru ve eksiksiz yönetilmesini sağlayarak, işletme maliyetini düşürecek çözümler üreten Alpata Teknoloji ve Yazılım, tamamıyla kendi üretimi olan ürünleri ve sorunları geniş yelpazede çözebilen yaklaşımı ile rakiplerinin her zaman bir adım önünde olmayı başarmıştır.Kilometre Taşları

Türkiye'de hızla gelişen IT Sektörünün sağladığı olanaklardan faydalanma vizyonu doğrultusunda 2000 yılında kurulmuştur.

Kurumsal Değerler

Kalite Politikası

Faaliyet Alanımızda; bilgi teknolojilerindeki gelişmelerin yakın takipçisi olarak güvenilir, hızlı, istikrarlı ürün ve hizmet sunumuzla müşterilerimiz tarafından, sözüne bağlılığımız ve sorumluluk anlayışımızla tedarikçilerimiz tarafından, aranılan, güvenilen ve tercih edilen bir firma olmak için;

- Ürün kalitemiz ve teknik desteğimizle üst düzeyde müşteri memnuniyetini sağlamak;

- Çalışanlarımızın tümünü sürekli gelişimimizin bir parçası konumuna getirmek,

- Yaptığımız her işin doğru ve kaliteli yapılmasını sağlamak;

- Sektöründeki teknolojik yenilikleri dünyayla eşdeğer zamanda takip ederek sektörün gerisinde kalmayı önlemek,

- Topluma ve çevreye karşı sorumlu, kalite bilincine tümüyle erişmiş, eğitimli çalışanlarımızla temel politikamızdır.

Bilgi Güvenliği Politikası

ALPATA YAZILIM A.Ş., firma içi ve müşteri bazındaki bilgilerin sadece yetkili kişiler tarafından erişilebilir olması, yetkisiz kişilerce bilgilerin değişimlerden korunması ve bilgilerin yetkili kişilerce gerek duyulduğu an kullanılabilir olmasını sağlamak amacıyla bir Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) kurmuş ve uygulamaktadır.


ALPATA YAZILIM A.Ş. ;

- Kurumun güvenliğini sağlamak,

- Üçüncü taraflarla yapılan sözleşmelerde belirlenmiş şartları sağlamak,

- Kurumun faaliyetlerini en az kesinti ile devam ettirmek amacıyla fiziksel ve sanal bilgi kaynaklarının güvenliğini sağlamayı taahhüt eder.

- Firmamız risk yönetimi çerçevesinde hazırlamış olduğu ‘ Uygulanabilirlik Bildirgesi’ ile risklerini tanımlamış, gerekli önlem planlarını oluşturmuştur.


ALPATA YAZILIM A.Ş.; çalışanları BGYS konusunda gerekli önemi göstermekte ve bu politikaya uymaktadırlar.

BGYS firmamız için sürekli, sistematik ve sürekli geliştirmeye tabi bir süreçtir.

Elde etmiş olduğumuz ISO 27001:2005 BGYS sertifikası, gerek müşteri bazında, gerekse firma içi güvenliğe verdiğimiz önemi göstermektedir.